وبلاگ

علائم زیاد یا کم بودن گاز یخچال

بسیاری از کاربران گروه گوهر سرویس این سوال را دارند که عواقب زیاد یا کم بودن گاز یخچال چیست؟شارژ بیش از حد گاز یخچال چه مشکلاتی را به همراه دارد؟اگر گاز یخچال کم باشد چه مشکلی پیش میاد؟ … به خاطر همین موضوع در این مقاله به تمام نشانه های کم یا زیاد بودن گاز یخچال و عواقب آن به زبان ساده میپردازیم تا به راحتی در منزل خود مشکل را پیدا کنید.

آشنایی با انواع گازهای یخچال برای بررسی نشانه های زیاد یا کم بون گاز در یخچال

در ابتدای تولید یخچال ها که در همه مناطق برق وجود نداشت این دستگاه ها به وسیله نفت کار میکردند و پس از گذشت مدتی از گاز امونیاک برای خونک کردن یخچال ها استفاده میکردند اما این گازها به دلیل اسیب زا بودن برای محیط زیست و سمی بودن همچنین انفجار زا بودن آنها، به طور کامل کنار گذاشته شد و گاز فریون جایگزین آنها شده اند که هیچ یک از خطرات امونیاک را ندارد.

 

بررسی عواقب و علائم زیاد یا کم بودن گاز یخچال با یک نگاه ساده

در این بخش به بررسی عواقب و علائم زیاد یا کم بودن گاز یخچال پرداخته ایم که در ادامه میتوانید توضیحات هر کدام را مطالعه بفرمایید.

در صورت زیاد بودن گاز یخچال با این علائم روبرو می شوید لوله های کندانسور برفک میزند و یخچال یکسره در حال کار کردن است که باعث این می شود مواد غذایی یخ بزند و کمپرسور صدا می دهد و داغ می کند و عواقبی که با آن مواجه می شوید به کمپرسور فشار زیادی وارد می شود و باعث سوختن آن می شود.

در صورت کم بودن گاز یخچال با این علائم روبرو می شوید یخچال یکسره کار میکنه و یخچال سرمای مطلوب ندارد که باعث  می شود کمپرسور صدا بده و خیلی داغ کند و عواقبی که با آن مواجه می شوید به کمپرسور فشار زیادی وارد می شود و باعث سوختن آن می شود.

از کجا بفهمیم گاز یخچال زیاد است؟

1-طول کشیدن راه‌ اندازی کمپرسور

2-بالا رفتن درجه حرارت لوله مربوط به دهش کمپرسور

 

اگر گاز یخچال زیاد باشد، چه می شود؟

نوع گاز مبرد و حجم آن در در مدل‌های مختلف یخچال، متفاوت می باشد. اگر میزان گاز یخچال از ظرفیت یخچال بیشتر باشد، عملکرد یخچال دچار اختلال شده و مشکلاتی به بار خواهد آمد. به عنوان مثال سوختن کمپرسور یکی از عواقب زیاد بودن گاز یخچال به شمار می رود.

یکی دیگر از مضرات زیاد بودن گاز یخچال برفک زدن لوله‌ های اوپراتور پشت یخچال و پشت یخچال است. وقتی لوله های اپراتور و پشت یخچال یخ می زند، سیستم سرمایشی مختل شده و برودت یخچال به طور چشمگیری کاهش می یابد.

 

اگر گاز یخچال کم باشد چه میشود؟

1-با کم بودن گاز یخچال برعکس زیاد بودن گاز، سرمای مطلوبی نخواهید داشت.

2-اگر گاز یخچال کم باشد، موتور یکسره کار میکند.

3-در نهایت کمپرسور یخچال شما میسوزد..

نتیجه گیری

زیاد بودن گاز یخچال ها به معنی کارکرد بهتر دستگاه و سرمای بهتر خروجی از دستگاه نیست.  یخچال ها نیز مانند سایر لوازم برای کارکرد بهتر نیازمند قرار داشتن تمام قطعات و شرایط در حالت نرمال و استاندارد هستند یکی از مواردی که ممکن است باعث بروز آسیب های جدی در یخچال ها گردد، زیاد یا کم بودن گاز یخچال میباشد که تمام نقاط یک یخچال مانند فضای داخلی و خراب شدن مواد غذایی را تا یخ زدن لوله های مکش روی کمپرسور در بر میگیرد. پس بهتر است به منظور کارایی بهتر یخچال و جلوگیری از وارد شدن صدمات جدی به آن در صورت مشاهده هرگونه از علائم زیاد یا کم بودن بودن گاز یخچال که در مقاله بالا برای شما توضیح داده ایم در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل و تعمیرات یخچال اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *